Willa Magnolia

noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej

W Termach BUKOVINA znajdziesz baseny rekreacyjne i pływackie – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. W każdym z nich możesz cieszyć się kojącymi właściwościami wody termalnej, której temperatura waha się od 30 do 38C.
Skorzystasz tu z licznych saun i łaźni parowych, w których znajdziesz chwilę tylko dla siebie. Czekają tu na Ciebie również fantastyczne jacuzzi i setki metrów szalonych, wodnych zjeżdżalni!

Kompleks 4 wyciągów narciarskich umiejscowionych w centrum Bukowiny Tatrzańskiej, w skład którego wchodzą 3 wyciągi orczykowe oraz kolej krzesełkowa.

Spływ Dunajcem przełomem Dunajca to największa atrakcja w Pieninach. Spływ Dunajcem odbywa się na specjalnych tratwach, którymi kierują Flisacy. Spływ rozpoczyna się w miejscowośći Sromowce Wyżne, zaś może kończyć się w Szczawnicy lub w Krościenku. W zależności od miejsca docelowego, turyści na tratwie pokonują 18 lub 23 km. Czas spływu mieści się w granicach 2-3 godzin. Podczas spływu Flisak opowiada historię Pienin oraz poszczególnych miejsc, które są mijane.

Morskie Oko - największe i najpiękniejsze jezioro tatrzańskie. Wody Morskiego Oka otoczone są najwyższymi szczytami Tatr Polskich. Leży ono w kotlinie stanowiącą górną część Doliny Rybiegu Potoku. Stara nazwa jeziora to Rybi Staw od żyjącego w wodach Morskiego Oka pstrąga.

Pierwszy raz nazwa zamek Dunajec pojawiła się w dokumencie z 1325 roku. Zamek został zapisany jako własność rodu Jana i Rykolfa Berzeviczych, panów na Brzozowicy. Byli to wnukowie komesa spiskiego Rudygera z Tyrolu, który za nadaniem króla Węgier Andrzeja II w roku 1209 lokował Niedzicę. Po Berzeviczych jako panowie zamku w Niedzicy wymieniani są w roku 1330 Wilhelm Drugeth, starosta spiski, a po nim jego brat Mikołaj. W 1425 r. cały tzw. klucz dunajecki był w ręku Piotra Schwarza z Berzeviczych, który był podskarbim Zygmunta Luksemburskiego. Feudalne „państwo niedzickie” (dobra zamku niedzickiego) rozciągało się na całe Zamagurze Spiskie. Początkowo zamek ten stanowił węgierską strażnicę na granicy z Polską.

Plac pod Gubałówką stanowi przedłużenie Krupówek, prowadzi do niego nowo wybudowane przejście podziemne pod ulią Kościeliską. Palc to przede wszytskim wielkie targowisko gdzie kupić można wszytsko od kożuchów i butów po owoce i kwiaty, a przede wszytkim regionalne wyroby z drewna, owcze skóry oraz prawdziwe góralskie oscypki i bundz. 

Krupówki to jedno z tych miejsc w Zakopanem, które trzeba odwiedzić. Ten zamknięty dla ruchu samochodowego deptak biegnący przez środek miasta ma 1100 m długości. Większość mieszczących sie wzdłuż Krupówek budynków zajmują liczne restauracje i karczmy góralskie oraz sklepy z pamiątkami, jest tu również postój dla dorożek.

1999-2024 © MATinternet Zakopane | Powered by MATcms